Jógový Festival v Děčíně 18.3. 2017

Přijďte se protáhnout a relaxovat v krásném prostředí děčínského zámku.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Program:
Začátek v 9.00 hod.
09.05 - 10.30 h - PRO VITALITU A INTUITIVNÍ VĚDĚNÍ (Hana Joti Kaur Kyralová)
10.45 - 12.15 h - SEZNÁMENÍ S PRANA VASHYA JÓGOU (Petr Smil)
12.15 - 13.30 h - oběd
13.30 - 14.15 h - LÉČIVÉ VIBRACE PRO TĚLO I DUŠI - (Pavel, Dan)
14.30 - 15.00 h - MEDITACE ÓM (Marta Kuglerová)
15.30 - 17.00 h - AJURVÉDSKÁ JÓGA (Barbora Morávková)

09.00 - 10.30 h
PRO VITALITU A INTUITIVNÍ VĚDĚNÍ - Hana Joti Kaur Kyralová
www.lehkostbyti.eu
Kundaliní jóga podle Jogi Bhajana je jedna z původních starých jógových “technologií” zahrnující techniky pro posílení a vyčištění těla, zbavení se nežádoucích podvědomých vzorců chování a aktivování vnitřního zdroj energie a radosti. Pracuje s pozorností, dechem, mantrami a mudrami. Má velice široký záběr a mnoho podob. Její hlavní působení lze ale zaznamenat na nervovém vegetativním systému, endokrinním systému a mozku. Pro její transformační účinky ji lze i vhodně využít pro práci na osobnostním rozvoji.

10.45 - 12.15 h
SEZNÁMENÍ S PRANA VASHYA JÓGOU - Petr Smil
www.pranayoga.cz; www.jemnysvet.cz
Rád cvičím komplexně, intenzivně a přesto takovým způsobem, aby mi cvičení napomáhalo - a nikoliv bránilo - na cestě k hlubším rovinám sebe sama. To co jsem hledal - nejen spojení dechu & pohybu, ale i klidu & nepohybu - jsem našel v Prana Vashya józe, kterou jsem měl možnost studovat mezi lety 2007 a 2010 v jihoindickém Mysore.
Intenzivní fyzické cvičení se u mě během let proměnilo v něco, čemu by se dalo říkat "meditativní pranayama v pohybu" a u které je kromě dechu klíčovou především schopnost uvolnění, směrování pozornosti a dovednost vnitřního vyladění.
Jelikož neumím během 90 minut Prana Vashya jógu naučit - natož objasnit třeba něco hlubšího - nabízím možnost ochutnat fyzický aspekt celé věci. Lekce bude taková, jakou si ji uděláte. Můžete cvičit se mnou intenzivně stejně tak jako jen zlehka, zkusmo.

13.30 - 14.15 h
LÉČIVÉ VIBRACE PRO TĚLO I DUŠI
www.facebook.com/Pavel-Venus-279214489114132/?fref=ts
PAVEL - zpívající mísy, DAN - didgeridoo

14.30 - 15.00 h
MEDITACE ÓM - zpěv 30 min - Marta Kuglerová
www.martajoga.cz
Zpěvem slabiky ÓM můžeme dosáhnout pocitu sjednocení na fyzické i mentální úrovni, při vnímání vibrací se uvolňují stažení v oblasti bránice a hrudního vstupu, zklidňují se i naše myšlenky, někdy i během zpěvu slabiky ÓM myšlenky zcela zmizí.
Po skončení zpěvu zůstáváme v hlubokém klidu, vnímáme pouze naše bytí a necháme vibrace slabiky ÓM jemně doznít a usadit se v našem těle.

15.30 - 17.00 h
AJURVÉDSKÁ JÓGA - Barbora Morávková
barbora.uzdravi.cz; www.ayurveda-holistic-medicine.com
V ajurvédské józe pracujeme s 5 elementy – prostor/éter, vzduch, oheň, voda a země, a hlavně se soustředíme na poslední, nejtěžší element – zemi. Jelikož jsme v našem stylu života většinou v naší hlavě a hlava je nejdál od země (v oblacích, v éteru, ve vzduchu), velmi typickou nerovnováhou v naší společnosti je příliš mnoho vzduchu a éteru. To se pak projevuje zbrklostí, zapomínáním, skákáním z jedné věci na druhou, zácpou, suchostí, chladem a bolestmi zad a kloubů. Nejefektivnější způsob jak snížit éter a vzduch, je zvýšit element země. Proto ajurvédská jóga klade velký důraz na uzemňováni a zvyšováni elementu země v našem těle a mysli.

Můžete se mimo úžasných lektorů z různých koutů republiky a živé hudby v podání Ivy Šulcové, také těšit na báječné občerstvení (oběd) z bistra Houpací Koník. Na krásné jógové oblečení z dílny Verunky Zimové, plstěnou radost výtvarnice Jany Stejskalové, krásné výrobky z Oja ateliéru, doplňky, ajurvédské a další přírodní produkty.
Po skončení festivalu si můžete dopřát posezení ve stylové Zámecké restauraci nebo v Kavárně Na cestě přímo na zámeckém nádvoří.

KDY: sobota 18. března 2017
ČAS: 9.00 - 17.00
KDE: děčínský Zámek
CENA: 700 Kč při platbě předem nebo 750 Kč při placení na místě (z každé vstupenky putuje 50 Kč na dobročinné účely)

Více info na www.martajoga.cz