Ajurvédská Jóga

Skupinové lekce jógy v roce 2024 zatím neprobíhají. V současné době je možnost pouze individuálních lekcí po dohodě. V minulých letech, kurzy probíhaly v Centru Vlna (vlna.dablice.cz) ve starých Ďáblicích v Praze 8. Kurz byl maximálně pro 10 účastníků a veden s individuálním přístupem ke každému klientovi, což je pro mě velmi důležité. Pokud máte zájem zorganizovat malou soukromou skupinu jógy, můžete mě zastihnout na čísle 737006446.

Dobrý den Báro, chci Vám poděkovat za úterní jogu, tak nádherně protažená a uvolněná jsem snad nikdy nebyla.
Edita H.

Ajurvédská jóga klade velký důraz na Váš dech/tělo a ne Vaší mysl/ego. Nenutíte se do žádné pózy, neovlivňuje Vás rozum, ale naopak Vaše mysl se soustředí na dech, který je Vaším vůdcem a rádcem. Dech je jako řeka, která Vás vede z jedné pozice do druhé. Když máte pocit, že Vašemu tělu nějaká pozice nevyhovuje, prostě jí neděláte a třeba relaxujete na zádech.
V ajurvédské józe také pracujeme s 5 elementy – prostor/éter, vzduch, oheň, voda a země, a hlavně se soustředíme na posledni, nejtěžší element – zemi. Jelikož jsme v našem stylu života většinou v naší hlavě, a hlava je nejdál od země (v oblacích, v éteru, ve vzduchu), velmi typickou nerovnováhou v naší společnosti je příliš mnoho vzduchu a éteru. To se pak projevuje zbrklostí, zapomínáním, skákáním z jedné věci na druhou, zácpou, suchostí, chladem a bolestmi zad a kloubů. Nejefektivnější způsob jak snížit éter a vzduch, je zvýšit element země. Proto ajurvédská jóga klade velký důraz na uzemňováni a zvyšováni elementu země v našem těle a mysli. Po ajurvédské józe se budete cítit relaxovaní, plní energie a připraveni vstoupit vědomě s Vaši vnitřní sílou do Vašeho života. Ajurvédská jóga je vhodná pro každého a předešlé zkušenosti s jógou nejsou potřeba.

Prosím přijďte v pohodlném oblečení na jógu, sebou si vezměte podložku a deku pokud chcete vlastní nebo Vám můžeme půjčit. Těšíme se na Vás!

Pokud máte nějaké dotazy nebo zájem o privátní lekce, neváhejte Báru kontaktovat na 737 00 64 46.