Jóga

Dobrý den Báro, chci Vám poděkovat za úterní jogu, tak nádherně protažená a uvolněná jsem snad nikdy nebyla.
Edita H.

Ajurvédská jóga klade velký důraz na váš dech/vaše tělo a ne na vaší mysl/ego. Nenutíte se do žádné pózy, neovlivňuje vás rozum, ale naopak vaše mysl se soustředí na dech, který je vaším vůdcem a rádcem. Dech je jako řeka, která vás vede z jedné pozice (asany) do druhé. Když máte pocit, že vašemu tělu nějaká póza nevyhovuje, prostě jí neděláte a třeba relaxujete na zádech.
V ajurvédské józe také pracujeme s 5 elementy – prostor/éter, vzduch, oheň, voda a země, a hlavně se soustředíme na posledni, nejtěžší element – zemi. Jelikož jsme v našem stylu života většinou v naší hlavě, a hlava je nejdál od země (v oblacích, v éteru, ve vzduchu), velmi typickou nerovnováhou v naší společnosti je příliš mnoho vzduchu a éteru. To se pak projevuje zbrklostí, zapomínáním, skákáním z jedné věci na druhou, zácpou, suchostí, chladem a bolestmi zad a kloubů. Nejefektivnější způsob jak snížit éter a vzduch, je zvýšit element země. Proto ajurvédská jóga klade velký důraz na uzemňováni a zvyšováni elementu země v našem těle a mysli.
Sebou si nemusíte brát nic, pouze pohodlné oblečení na jógu. Podložky, deky a jiné pomůcky máme pro vás k dispozici. Pokud máte nějaké dotazy nebo zájem o privátní lekce, neváhejte Báru kontaktovat na 737 00 64 46.