Ajurvédská Jóga v komunitním centru Vlna v Ďáblicích

V únoru a březnu 2023 opět nabízím skupinové lekce jógy v krásném prostoru komunitního centra Vlna (vlna.dablice.cz) ve starých Ďáblicích v Praze 8. Kurz je maximálně pro 10 účastníků, tak pokud máte zájem, prosím rezervujte si Vaše místo včas. Kurz je veden s individuálním přístupem ke každému klientovi, což je pro mě velmi důležité. Podložky a deky máme k zapůjčení. Kurz bude probíhat v pátek od 11:30-13 hodin a je potřeba si rezervovat místo dopředu na čísle 737006446

Dobrý den Báro, chci Vám poděkovat za úterní jogu, tak nádherně protažená a uvolněná jsem snad nikdy nebyla.
Edita H.

Ajurvédská jóga klade velký důraz na Váš dech/tělo a ne Vaší mysl/ego. Nenutíte se do žádné pózy, neovlivňuje Vás rozum, ale naopak Vaše mysl se soustředí na dech, který je Vaším vůdcem a rádcem. Dech je jako řeka, která Vás vede z jedné pozice do druhé. Když máte pocit, že Vašemu tělu nějaká pozice nevyhovuje, prostě jí neděláte a třeba relaxujete na zádech.
V ajurvédské józe také pracujeme s 5 elementy – prostor/éter, vzduch, oheň, voda a země, a hlavně se soustředíme na posledni, nejtěžší element – zemi. Jelikož jsme v našem stylu života většinou v naší hlavě, a hlava je nejdál od země (v oblacích, v éteru, ve vzduchu), velmi typickou nerovnováhou v naší společnosti je příliš mnoho vzduchu a éteru. To se pak projevuje zbrklostí, zapomínáním, skákáním z jedné věci na druhou, zácpou, suchostí, chladem a bolestmi zad a kloubů. Nejefektivnější způsob jak snížit éter a vzduch, je zvýšit element země. Proto ajurvédská jóga klade velký důraz na uzemňováni a zvyšováni elementu země v našem těle a mysli. Po ajurvédské józe se budete cítit relaxovaní, plní energie a připraveni vstoupit vědomě s Vaši vnitřní sílou do Vašeho života. Ajurvédská jóga je vhodná pro každého a předešlé zkušenosti s jógou nejsou potřeba.

Prosím přijďte v pohodlném oblečení na jógu, sebou si vezměte podložku a deku pokud chcete vlastní nebo Vám můžeme půjčit. Těšíme se na Vás!

Pokud máte nějaké dotazy nebo zájem o privátní lekce, neváhejte Báru kontaktovat na 737 00 64 46.